| A A A |
<
 
>  
W ramach programu przygotowaliśmy kilkuminutowe filmy dokumentalne o wybranych świadkach historii. Można je oglądać na naszej stronie internetowej oraz na specjalnie przygotowanych do tego prezenterach multimedialnych, które ustawiliśmy w przestrzeni publicznej. Pezentery stały już w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie oraz Manufakturze w Łodzi. W najbliższym czasie planujemy je udostępnić także widzom z Gdańska i Wrocławia. W ten nowy, ciekawy dla młodego człowieka sposób chcemy mówić o naszej przeszłości oraz zachęcić wszystkich do zgłaszania swoich własnych opowieści. Chcemy dotrzeć do osób, których historia  nie może być zapomniana. Czekamy na Państwa relacje!

Oto cztery postaci: Wilhelm Brasse, Janusz Brochwicz-Lewiński, Jarosław Hyk, Tomasz Strzyżewski - świadkowie historii XX wieku.
Przedstawiamy te osoby w poczuciu, że ich losy są ważne – dają świadectwo niebywałej odwagi. Z myślą o takich ludziach powołaliśmy program Świadkowie Historii.


WROCŁAWSKI GAWROSZ
-Jarosław Hyk
Opozycjonista, podczas demonstracji w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych w 1982 roku został przejechany przez ciężarówkę ZOMO. Mieszka we Wrocławiu.
zobacz film

FOTOGRAFOWAĆ PIEKŁO
-Wilhelm Brasse
Przedwojenny fotograf, więzień KL Auschwitz - na rozkaz Niemców prowadził dokumentację fotograficzną życia obozowego. Mieszka w Żywcu.
zobacz film

ON BĘDZIE MIASTO
-Janusz Brochwicz-Lewiński
Legendarny powstaniec – dowódca obrony pałacu Michla podczas powstania warszawskiego. Mieszka w Warszawie.
zobacz film

MATRIX.PRL
-Tomasz Strzyżewski
W latach siedemdziesiątych wywiózł za granicę i ujawnił poufne dokumenty cezury, opublikowane później jako „Czarna Księga cenzury PRL”. Mieszka w Sztokholmie.
zobacz film
odzieĹź reklamowa, Sitodruk Warszawa
design: studiobakalie.pl